Co je pomluva – 5. lekce

Co je pomluva

Co je pomluva

Zákeřnost pomluvy

Možná si říkáš co dělá pomluva v online kurzu o fake news? Nemusíš na tom hledat nic složitého. Schválně si odpověz na otázku co je pomluva? Pomluva je totiž tou nejběžnější formou fake news, se kterou se můžeš setkat. 

Vzpomeneš si na trolla Pomluviuse? Nedostal se do trojice kandidátů na trollího krále jen tak náhodou. Jeho síla je v tom, že se jim celkem snadno může stát kdokoliv z nás. Někdy stačí jen to, že se nám někdo nelíbí, že máme špatnou náladu nebo se domníváme, že nám někdo ublížil. Pak zapojíme slova do nechutných vět a vydáme se na bitvu plnou lží a nenávisti. Proč? Protože je to tak snadné, a zdá se, jako by se nám v tu chvíli ulevilo.

Troll Pomluvius

Úleva?

Všechen hnus, co je v nás napliveme na někoho jiného, a je hotovo. Nebo snad není? Není, je to začarovaný kruh, protože flusanec se většinou vrátí. Kdyby jedovatá slova byla skutečně flusancem, mnozí lidé by museli chodit preventivně v plavkách, aby po nich volně stékaly.

Jak dokáže být pomluva zákeřná si nejlépe ukážeme na příběhu mojí kamarádky. Jména a situace z příběhu jsou s realitou podobná pouze díky náhodě. 😉

Flusanec