Nakopni Fake News

Online kurz, který učí děti přemýšlet o informacích.

Předpokládaný start kurzu rok 2021

Výhody online kurzu pro děti

Hravá forma 1

Hravá forma


Cesta, jak u dětí probudit motivaci učit se novým věcem.

Online

Online zpracování


Přístup k podkladům odkudkoli. Podklady i pro rodiče!

Měníme společnost

Děláme společnost lepší


Pomáháme dětem, aby si vytvářely kvalitní vlastní názor.

Jaký problém online kurz řeší?

Díky internetu se k nám pomocí jednoho kliknutí v mžiku dostane obrovské množství informací. Nemůžeme tedy říci, že bychom toho věděli málo. Problémem ale často bývá, že to co víme, ve skutečnosti nemusí být pravda. Svět internetu a sociálních sítí je otevřen všem. Produkovat obsah může prakticky kdokoli, kdykoli, a odkudkoli bez nutnosti disponovat ověřenými informacemi. V dovednosti umět vyhodnotit důležitost a pravdivost informací jsou na nás kladeny vyšší a vyšší nároky. Jak zvládnout pohyb v tomto prostředí? Jak umět posoudit, které informace jsou pravdivé a které nikoli? Odpovědi nejen na tyto otázky přináší Vám a Vašim dětem náš nový online kurz.

Proč online kurz pro děti funguje?

Teenager

Protože je tvořen pro děti a puberťáky na míru….

Zaměřili jsme se na děti od 4. do 9. třídy a vytvořili obsah přímo pro ně. Pochopitelně, lidsky a zábavně.

Vybíráme důležitá témata z oblasti kritického a kreativního myšlení a přetváříme je do formy, která děti baví a učí je novým věcem.


Využívá hru, díky níž jsou vědomosti jednoduše zapamatovatelné…

Neobjevili jsme Ameriku, jen jsme se učili od těch, kteří vzdělávání a společnosti věnovali celý život. Jan Ámos Komenský nám dal přesvědčivé důkazy o důležitosti hry při vzdělání. Proto online kurz obsahuje řadu her, díky kterým si děti zapamatují to podstatné.

Škola hrou

Rodič s dítětem

Otevírá prostor pro dialog mezi rodiči a dětmi…

Kurz otevírá prostor pro komunikaci mezi rodiči a dětmi, prostřednictvím níž se dítě učí vytvářet vlastní názor a prezentovat jej v bezpečném prostředí rodiny. Zpětnou vazbou od rodičů dítě získává větší sebevědomí ve formulování a prosazování vlastních myšlenek.

Reference

Jitka Podzimková
Mgr. Jitka Kočí
Kladruby, restaurátorka

Když jsme si s Tadeášem sedli nad první lekcí, byl to pro nás nádherný čas plný diskuse. 🙂 Od té doby jsme se těšili na další lekce plné praktických rad a zábavy.

Petr Kaiser
Petr Kaiser
Plzeň, projektant

Dlouho jsme přemýšleli, jak nejlépe synovi vysvětlit jednu z nástrah dnešní doby. Václava se Zdeňkem podporuji a těším se, že to díky tomuto webu bude hračka…

Michal Nejedlý
Michal Nejedlý
Praha, stavební inženýr

Když mi chlapi vyprávěli o projektu, který připravují, moc jsem  jim fandil. Informace jsou dnes všem dostupné a já si moc přeji, aby je moje dcera chápala správně.

Co online kurz o fake news pro děti obsahuje?

Lekce

5 lekcí


Kurz se skládá z 5 lekcí. Jednotlivé lekce doporučujeme procházet postupně. Ideální je jedna lekce na týden. Tak si dítě snáz utříbí myšlenky.

Audio příběhy

Audio příběhy


Každá lekce bude obsahovat kromě textů i audio příběhy. Vyprávění rozvíjí kreativitu a představivost, a navíc se i zasmějete.

Hry

Hry a kvízy


Hry upevní praktické vědomosti a vtipně zapojí celou rodinu. Děti se mohou těšit také na kvízy, díky kterým získané vědomosti prověří.

Popis lekcí

Prostřednictvím kurzu předáme Vašemu dítěti vědomosti, díky kterým se nenechá falešnými zprávami jen tak lehce nachytat. V první lekci si vysvětlíme základní pojmy a popíšeme jejich význam. Druhá lekce nám představí fake news ve všech jeho podobách. Potom vyzkoušíme naše znalosti v kvízu. V třetí lekci představíme techniky, které nám pomohou fake news odhalit. Zahrajeme si hru, při které si natočíme vlastní fake news. Ve čtvrté lekci si vysvětlíme proč je důležité omezit množství přijímaných informací a k čemu nám to pomůže. Zahrajeme si hru „Drbárna“ zaměřenou na problematiku šíření informací. V páté lekci si řekneme něco o kvalitních webech a článcích. Ukážeme, kde se dá sehnat hodnocení kvality informačních webů. Celé naše společné snažení zakončíme slavnostním kvízem, který ukáže hodnotu získaných vědomostí.

Chci se ještě na něco zeptat

Potřebujete zodpovědět ještě nějakou otázku? Napište nám.