Úvodní obrázek Nakopni fake news 02

Fake News – Akademie mediální gramotnosti

Online kurz, který učí děti přemýšlet o informacích.

Předpokládaný start kurzu Vánoce 2021

Výhody online kurzu pro děti

Hravá forma 1

Hravá forma


Cesta, jak u dětí probudit motivaci učit se novým věcem.

Online

Online zpracování


Přístup k podkladům odkudkoli. Podklady i pro rodiče!

Měníme společnost

Děláme společnost lepší


Pomáháme dětem, aby si vytvářely kvalitní vlastní názor.

Jaký problém online kurz řeší?

Díky internetu se k nám pomocí jednoho kliknutí v mžiku dostane obrovské množství informací. Nemůžeme tedy říci, že bychom toho věděli málo. Problémem ale často bývá, že to co víme, ve skutečnosti nemusí být pravda. Svět internetu a sociálních sítí je otevřen všem. Produkovat obsah může prakticky kdokoli, kdykoli, a odkudkoli bez nutnosti disponovat ověřenými informacemi. V dovednosti umět vyhodnotit důležitost a pravdivost informací jsou na nás kladeny vyšší a vyšší nároky. Jak zvládnout pohyb v tomto prostředí? Jak umět posoudit, které informace jsou pravdivé a které nikoli? Odpovědi nejen na tyto otázky přináší Vám a Vašim dětem náš nový online kurz.

Proč online kurz pro děti funguje?

Teenager

Protože je tvořen pro děti a puberťáky na míru….

Zaměřili jsme se na děti od 4. do 9. třídy a vytvořili obsah přímo pro ně. Pochopitelně, lidsky a zábavně.

Vybíráme důležitá témata z oblasti kritického a kreativního myšlení a přetváříme je do formy, která děti baví a učí je novým věcem.


Využívá hru, díky níž jsou vědomosti jednoduše zapamatovatelné…

Neobjevili jsme Ameriku, jen jsme se učili od těch, kteří vzdělávání a společnosti věnovali celý život. Jan Ámos Komenský nám dal přesvědčivé důkazy o důležitosti hry při vzdělání. Proto online kurz obsahuje řadu her, díky kterým si děti zapamatují to podstatné.

Škola hrou

Rodič s dítětem

Otevírá prostor pro dialog mezi rodiči a dětmi…

Kurz otevírá prostor pro komunikaci mezi rodiči a dětmi, prostřednictvím níž se dítě učí vytvářet vlastní názor a prezentovat jej v bezpečném prostředí rodiny. Zpětnou vazbou od rodičů dítě získává větší sebevědomí ve formulování a prosazování vlastních myšlenek.

Ohlasy

Jitka Podzimková
Mgr. Jitka Kočí
Kladruby, restaurátorka

Když jsme si s Tadeášem sedli nad první lekcí, byl to pro nás nádherný čas plný diskuse. 🙂 Od té doby jsme se těšili na další lekce plné praktických rad a zábavy.

Petr Kaiser
Petr Kaiser
Plzeň, projektant

Dlouho jsme přemýšleli, jak nejlépe synovi vysvětlit jednu z nástrah dnešní doby. Václava se Zdeňkem podporuji a těším se, že to díky tomuto webu bude hračka…

Michal Nejedlý
Michal Nejedlý
Praha, stavební inženýr

Když mi chlapi vyprávěli o projektu, který připravují, moc jsem  jim fandil. Informace jsou dnes všem dostupné a já si moc přeji, aby je moje dcera chápala správně.

Co online kurz o fake news pro děti bude obsahovat?

Lekce

5 lekcí


Kurz se skládá z 5 lekcí. Jednotlivé lekce doporučujeme procházet postupně. Ideální je jedna lekce na týden. Tak si dítě snáz utříbí myšlenky.

Audio příběhy

Audio příběhy


Každá lekce bude obsahovat kromě textů i audio příběhy. Vyprávění rozvíjí kreativitu a představivost, a navíc se i zasmějete.

Hry

Hry a kvízy


Hry upevní praktické vědomosti a vtipně zapojí celou rodinu. Děti se mohou těšit také na kvízy, díky kterým získané vědomosti prověří.

Chci se ještě na něco zeptat

Potřebujete zodpovědět ještě nějakou otázku? Napište nám.